Filtr na změkčení vody

14.01.2016 14:15

Zarůstá spirála Vaší varné konvice vodním kamenem? Pak je voda ve Vašem vodovodu příliš tvrdá! Ale jak dostat vodní kámen z vody? Jednoduše, použijte filtr na změkčení vody! Je to zařízení, které je založeno na fyzikálních zákonech, kde dochází k výměně iontů mezi silně kyselým katexem, vápníkem a hořčíkem. Je určeno na změkčení pitné vody v domě nebo v průmyslu. Filtrace a následná regenerace probíhají v automatickém režimu, kdy po průtoku určitého množství vody dojde k přepnutí do regeneračního režimu. Po dobu regenerace zařízení vodu nefiltruje a nefiltrovaná voda prochází bypassem napřímo. Řešením je zdvojené zařízení, kde jsou dva filtry paralelně, přičemž vždy jeden vodu filtruje a druhý je ve fázi regrace.

Máte svoji studnu a voda z ní zanechává narezlé fleky? Pak je Vaše voda příliš železitá! Železitá voda je zpravidla i velmi tvrdá. K odstranění vysokého obsahu obou látek slouží filtry k odstranění železa z vody. Tyto filtry pracují na podobném principu jako filtry na změkčení vody. I ony využívají silně kyselý katex. Pracují v poloautomatickém režimu, kdy přes den vodu filtrují a v noci, kdy je menší odběr vody, se regenerují.

Rozbor pitné vody – ať vím co piju!

Vodní kámen nebo rezaté skvrny na prádle jsou dobrým indikátorem toho, že s Vaší pitnou vodou není vše v pořádku. Ale jedině laboratorní rozbor pitné vody může objektivně zjistit její kvalitu. Využijte naší nabídky a za zvýhodněnou cenu si nechte udělat rozbor vody. Je to investice do Vašeho zdraví, neboť pitím závadné vody zvyšujete riziko kornatění tepen, artritidy či revmatizmu. A co když voda nebude bez závad? Pak můžete k její úpravě použít různé vodní filtry, s jejichž výběrem Vám rádi poradíme a vybrané filtry i dodáme.

Úprava a filtrace pitné vody

Leží Vám na srdci zdraví Vaše a Vašich blízkých? V tom případě by Vás mělo zajímat co pijete. Investice do rozboru vody a případně do úpravy a filtrace pitné vody se Vám vrátí nejen ve zdraví, ale i v prodloužení životnosti elektrických spotřebičů, ale zejména ušetříte za balenou vodu.