Vodní filtry

25.01.2016 09:18

Odebíráte vodu z městského vodovodu, ale už Vás nebaví platit tak vysoké ceny za její dodávku? Uvažujete o pořízení vrtu a odebírání vlastní vody, ale nevíte, zda ji budete moci i pít? Je důležité vědět, že i z nepitné vody se dá udělat pitná, ba dokonce kojenecká. Slouží k tomu totiž vodní filtry. Těchto filtrů je široká nabídka a vždy záleží na konkrétním problému s vodou. Věděli jste, že i příliš železitá voda, může být zbavena železa a chutnat skvěle? Ano, je to tak. Existují filtrační zařízení, která dokáží zachytit i železo a mangan.

Změkčovač vody

Máte vlastní studnu a rádi byste ji používali i na pití, nejen jako užitkovou? V první řadě je zapotřebí udělat laboratorní rozbor vody, z něhož se zjistí, zda je voda pitná či nikoliv. Je Vaše voda příliš tvrdá? I na to existuje řešení, a to změkčovač vody. Samotný rozbor vody i veškerá doporučení, vodní filtry a filtrace Vám ráda zhotoví a dodá naše firma Profivoda. Že jste o nás ještě neslyšeli? Podívejte se na naše webové stránky, kde se už v počátku dozvíte mnoho užitečných rad a informací a především si uděláte obrázek o možnostech řešení pitné vody. Tvrdá voda patří ve většině domácností k obvyklému problému. Nejenže neprospívá lidskému zdraví, ale především ovlivňuje i životnost myček nádobí, praček, konvic, ze kterých mnohdy usazený vodní kámen ani nemůžete dostat. Změkčení tvrdé vody je určitě dobrým řešením a vždy se aplikují různá zařízení podle konkrétní situace. Pro rodinné domy a byty je nejvhodnější a finančně nejpřijatelnější filtrační změkčovač vody. V místech s vyšší spotřebou vody je vhodné používat i reverzní osmózu, která má tu výhodu, že je dlouhodobě funkční bez nutnosti údržby a navíc se zbavíte i většího množství železa i manganu.

Vodní filtry na vodu

Dle výsledků rozboru vody jsme schopni Vám navrhnout, co nejoptimálnější a finančně dostupné řešení, kdy je výsledkem kvalitní čistá pitná voda. Samozřejmostí je i instalace vybraného typu zařízení. Vodní filtr je většinou vhodné umístit do kuchyňské linky, kde nejčastěji vodu odebíráte právě k vaření a pití. Jednotlivé filtry mohou mít zásobník, ale také nemusí. Samozřejmě pokud se jedná o rozsáhlejší nutnost úpravy vody, existují větší filtrační zařízení, která jsou vhodná umístit do technické místnosti či garáže, kde se napojí na přívod vody do domu. Vodní filtry na vodu jsou skutečně dobrá věc, kde se investice do nich rozhodně vyplatí. Proto máte-li obavu, že Vaše voda není tak kvalitní, jak by měla být a chcete s tím něco dělat, určitě nás kontaktujte.